ستاد هماهنگی فعایتهای مهدوی

نشست شورای برنامه‌ریزی مناطق غرب کشور بنیاد حضرت مهدی موعود(عج) برگزار شد

1395/10/07

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد هماهنگی فعالیت های مهدوی به نقل از پرتال مهدویت، سومین نشست مدیران مناطق پنج گانه غرب کشور با حضور مهندس آیت الهی معاون هماهنگی امور استان‌ها و حجت‌الاسلام والمسلمین کفیل معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش بنیاد و با شرکت حجت‌الاسلام والمسلمین حسنی حلم مدیر بنیاد استان همدان، حجت‌الاسلام والمسلمین سادات مدیر بنیاد استان کردستان و آقایان همتی مدیر بنیاد استان کرمانشاه، حیدری مدیر بنیاد استان ایلام و حسینی مقدم نماینده بنیاد استان لرستان روز سه شنبه 1395/09/23 در محل بنیاد استان همدان برگزار شد.
پس از تلاوت کلام الله مجید ، معاون اجرایی بنیاد همدان ضمن تبریک و خیر مقدم گزارش آماری و تصویری از وضعیت استان همدان اعم از اجتماعی ـ فرهنگی ـ مذهبی و تأثیر فضای مجازی و خلاصه ای از گزارش فعالیتهای بنیاد همدان را از بدو تأسیس ارائه نمودند.
سپس مهندس آیت الهی ضمن تبریک هفته وحدت ، نشست مشترک مدیران مناطق پنج گانه غرب کشور را یک فرصت مناسب برای تبادل نظر و بهره گیری از توان یکدیگر در بحران ها برشمردند و گفت: استعمارگران وقتی از مقابله با جمهوری اسلامی و تشیع مأیوس شدند، به دنبال ایجاد انحراف در افکار و عقاید جامعه اسلامی برآمدند و بدل تراشی کردند و فرقه هایی مانند بهاییت را بوجود آوردند و قدردانی از نعمتهای الهی را رمز پیروزی و رستکاری دانستند.حجت‌الاسلام والمسلمین کفیل معاون فرهنگی و پژوهشی بنیاد سومین سخنران جلسه ضمن تبریک میلاد نبی مکرم اسلام صلی‌الله‌علیه‌وآله و امام جعفر صادق علیه‌السلام گفتند: برنامه های بنیاد در گذشته پیرامون آموزش تعریف شده بود اما امسال توجه به برنامه های فرهنگی سهم بیشتری را به خود اختصاص داده است. وی خاطر نشان کردکه ما در کشور 30 هزار مربی تخصصی مهدوی داریم که باید برای استفاده از آنها در برنامه های مهدوی برنامه ریزی کرد.
وی افزود: محور برنامه ها در سال 1396 برای کودک و نوجوان است لذا آموزشها هم در همین جهت خواهد بود و ان شاء الله تا اسفند ماه برنامه های سال 1396 تدوین و به استان‌ها ابلاغ خواهد شد.
در پایان مدیران مناطق به بیان مسائل و مشکلات و پیشنهادات خود پرداختند.
ادامه برنامه ها، دیدار با حضرت آیت الله محمدی نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه همدان بود. در این نشست صمیمانه آقای آیت الهی و حجت الاسلام والمسلمین کفیل گزارشی از فعالیتهای بنیاد را ارائه نمودند . سپس آیت الله محمدی ضمن قدردانی فرمود: کار تبلیغ باید چهره به چهره انجام شود مانند رسول گرامی اسلام صلی‌الله‌علیه‌وآله و مبلغان باید ضمن داشتن آگاهی کامل از مسایل دینی، اخلاق مدار باشند و از اهانت به دیگران و مخالفان پرهیز کنند زیرا اهانت جز دشمن تراشی خاصیت دیگری ندارد.سومین برنامه دیدار معاون هماهنگی امور استان‌ها بنیاد آقای آیت الهی و حجت‌الاسلام والمسلمین حسنی حلم مدیر بنیاد همدان با استاندار همدان بود.
چهارمین برنامه، نشست اساتید و مربیان همدان بود. در این نشست آقای آیت الهی ضمن تبریک و تقدیر از مربیان گفت، هر یک از ما فرصتهایی اعم از خانه مدرسه محله و جامعه را داریم که باید از اینها به خوبی استفاده نماییم و فضای مجازی هم یکی از این فرصتها است که مقام معظم رهبری (مدظله العالی) فرمودند: اگر در این جایگاه نبودم در عرصه فضای مجازی فعالیت می کردم فضای مجازی علی رغم داشتن آسیبها یک فرصت جهانی است برای نشر معارف مهدوی و لازم است ما زبانهای مختلف را برای حضور در این فضا فرا بگیریم. همچنین حجت الاسلام والمسلمین کفیل ضمن اعلام برنامه های بنیاد به حضور 12 مربی متخصص مهدوی در استان که باید به غرب کشور خدمات دهند اشاره نمود و با نکته نظرات و پیشنهادهای اساتید و مربیان از نزدیک آشنا شد.برنامه پایانی این سفر، نشست با اعضای شورای سیاستگذاری بنیاد استان همدان بود.
در این جلسه، اعضاء خواستار استفاده از ظرفیت های آموزش و پرورش برای تبیین مباحث مربوط به مهدویت در مدارس و خانواده شدند. همچنین برای استفاده از ظرفیت اوقاف برای برگزاری دوره های مهدوی در مساجد و بقاع متبرکه تأکید کردند.

قابل ذکر است، بنیاد حضرت مهدی موعود(عج) عضو ستاد هماهنگی فعالیت های مهدوی می باشد.

دفتر مرکزی