ستاد هماهنگی فعایتهای مهدوی

علت مخالفت حجت الاسلام قرائتی با برخی پژوهش ها/ پژوهش مقدم بر آموزش و متأخر از آموزش است

1395/10/04


به گزارش روابط عمومی مركز تخصصی مهدویت، حجت الاسلام والمسلین مصلحی در مراسم تجلیل از پژوهشگران مركز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم در سخنانی تصریح كرد: پژوهش مقدم بر آموزش و متأخر از آموزش است و همواره كسانی كه به دنبال علم هستند باید با پژوهش سروكار داشته باشند.
وی افزود: علما و بزرگان گذشته، پژوهشگران بزرگی بوده اند و به همین دلیل است كه آثارشان باقی مانده است و هر پژوهشگری كه قوی تر بوده، یاد وخاطره اش بیشتر ماندگار شده است.
معاون آموزش مركز تخصصی مهدویت با تاكید بر ضرورت توجه به نیاز روز در امر پژوهش گفت: توجه به نیازهای روز از جمله نكاتی است كه در آثار عالمان و بزرگان به خوبی به چشم می خورد.
وی با بیان اینكه مرحوم كلینی 20 سال برای جمع آوری كتاب «كافی» تلاش كرد اظهارداشت: ایشان سفرهای بسیاری را علیرغم سختی سفر در آن دوران، برای ارائه تحقیق و نگارش این كتاب انجام دادند و این امر وظیفه ما در دوران كنونی را سنگین تر می كند.
حجت الاسلام والمسلین مصلحی خاطرنشان كرد: اولین كسی كه در پژوهش بهره مند می شود، شخص پژوهشگر است و در مرحله بعد، دیگران از پژوهش او بهره مند می شوند.
وی در پایان با اشاره به مخالفت حجت الاسلام والمسلمین قرائتی با برخی از پژوهش ها خاطرنشان كرد: ایشان با پژوهش های بی هدف و بدون كاربرد مخالف هستند و می فرمایند كه پژوهش باید كاربردی باشد و خودشان نیز در پژوهش های كاربردی یكی از اولین ها هستند.

دفتر مرکزی