ستاد هماهنگی فعایتهای مهدوی

اعلام ویژه برنامه های فرهنگی مسجد مقدس جمکران در هفته جاری

1395/09/29

به گزارش روابط عمومی مرکز تخصصی مهدویت، حجت الاسلام سید مهدی هاشمی زاده در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری رسا، به تشریح برنامه های فرهنگی مسجد مقدس جمکران در هفته جاری پرداخت.

 

مدیر روابط عمومی و بین الملل مسجد مقدس جمکران گفت: سه شنبه 30 آذر حجت الاسلام والمسلمین سید حسین مؤمنی ساعت 20:15 به ایراد سخن پرداخته و دعای توسل ساعت 21 با نوای حاج مهدی سلحشور قرائت می شود.

 

وی ابراز داشت: پنجشنبه دوم دی از ساعت 18:45 جلسه عمومی آموزش قرآن کریم برگزار می شود و پس از آن حجت الاسلام والمسلمین واضحی ساعت 20:20 سخنرانی کرده و دعای پر فیض کمیل را ساعت 21 قرائت می کند.

 

حجت الاسلام هاشمی زاده بیان داشت: بامداد روز جمعه سوم دی دعای عهد ساعت 6 قرائت می شود؛ حجت الاسلام والمسلمین حیدری کاشانی ساعت 6:15 در میان ندبه کنندگان به سخنرانی پرداخته و ساعت 7 منتظران و عاشقان حضرت ولی عصر(عج) دعای ندبه را با نوای حاج علی مالکی نژاد زمزمه می کنند.

 

مدیر روابط عمومی و بین الملل مسجد مقدس جمکران ادامه داد: زیارت آل یاسین و دعای سمات ساعت 17 عصر جمعه از سوی واحد مراسم مسجد مقدس جمکران برگزار و قرائت می شود.

 

وی خاطرنشان کرد: زائران مسجد مقدس جمکران می توانند از کارگاه های آموزشی کوتاه مدت با موضوع مهدویت، سبک زندگی و ازدواج در صحن رسول اعظم(ص) از ساعت 18 تا 23 استفاده کنند.

 

حجت الاسلام هاشمی زاده بیان داشت: زائرانی که کودکان 4 تا 9 سال دارند، برای بهره مندی بیشتر از مراسمات معنوی این مسجد مقدس می توانند فرزندان خود را به مرکز فرهنگی گل نرگس بسپارند و از خدمات فرهنگی هنری این مرکز بهره مند شوند.

 

وی در پایان به موزه «قرآن، فقه و زندگی» اشاره کرد و گفت: نمایشگاه دائمی «قرآن، فقه و زندگی»، ختم های حضوری و غیر حضوری قرآن کریم، مشاوره حفظ و تصحیح قرائت نماز، برگزاری مسابقات قرآنی، برگزاری کارگاه های آموزشی قرآنی و معرفی محصولات برتر قرآنی از دیگر خدمات فرهنگی مسجد مقدس جمکران است که زائران با حضور در شبستان قرآنی این مسجد مقدس می توانند از آن ها استفاده کنند./

دفتر مرکزی