ستاد هماهنگی فعایتهای مهدوی

هشتم شوال، سالروز تخریب بارگاه ملکوتی ائمه بقیع توسط وهابیت

1400/02/29

  بسم الله الرحمن الرحیم

  هشتاد و هشت سال پیش روز هشتم شوّال دست وهابیت نادان و بی‌خرد از آستین ظلم و ستمگری درآمد و بارگاه ملکوتی و بسیار باشکوه ائمه هدی (ع) در بقیع را با خاک یکسان کردند و قلوب صدها میلیون شیعه جهان و اهل سنّت محبّ اهل‌بیت: را جریحه دار نمودند.

  نه تنها قبور ائمه بقیع (ع) بلکه تمام آثار تاریخی مکه و مدینه را که هر کدام نشانه‌ای از عظمت اسلام و تاریخ گویای مسلمین جهان بود به سبب افکار سفیهانه تخریب نمودند.

  این در حالی است که تمام جهانیان سعی دارند آثار تاریخی خود را که حکایت از ریشه‌دار بودن تمدّن آنها می‌کند با هزینه‌های بسیاری نگهداری کنند و برای تخریب آنها جرائم سنگینی قائلند ولی این نابخردان مهم‌ترین اثار تاریخی اسلام و تمدّن اسلامی را که قلوب مسلمین برای آن می‌تپد به دست نابودی سپردند و جهان اسلام را از این گنجینه‌های گرانقدر محروم ساختند، و خسارت عظیمی به بار آوردند که با هیچ چیز قابل جبران نیست.

  آنها با این میراث‌های اسلامی معامله ملک شخصی می‌کنند و خیال می‌کنند مکه و مدینه فقط به آنها تعلق دارد و هر کاری خواستند می‌توانند با این مواقف اسلامی بکنند. جهان اسلام باید فریاد کشد و به آنها حالی کند که اینها ذخایری است متعلق به تمام مسلمین جهان، در گذشته و حال و هیچ کس در هر مقامی باشد حق ندارد خودسرانه با آنها به صورت ملک شخصی عمل کند حتی مفتیان وهابی سعودی که فقط اطلاعات بسیار سطحی از مبانی اسلامی و کتاب و سنت دارند حق ندارند برای این امور تصمیم بگیرند و فتوا صادر کنند.

  ما ضمن محکوم کردن شدید تخریب توهین‌آمیز تمام آثار اسلامی حرمین شریفین مخصوصآ قبور ائمه بقیع (علیهم آلاف الثناء والتحیه) به دست وهابیت گمراه، انتظار روزی را می‌کشیم که مسلمین جهان بیدار شوند و حق مشروع خود را مطالبه کنند و اداره امور فرهنگی حرمین شریفین را به دست گروهی از نمایندگان بصیر تمام کشورهای اسلامی بسپارند و دست وهابیت تندرو را از این مقدسات اسلامی کوتاه کنند و از همه محبان اهل‌بیت: در سراسر جهان می‌خواهیم که روز هشتم شوال روز تخریب قبور ائمه بقیع را به سوگ بنشینند و خاطره آن را زنده نگهدارند.

  و امیدواریم همان‌گونه که حرم امامین شریفین عسکریین (ع) که به دست وهابیان تخریب شد به نحوی بسیار بهتر از گذشته در حال ساخت است، حرم ائمه بقیع (ع) نیز در آینده نزدیکی باشکوه‌تر از گذشته ساخته شود و مرهمی بر زخم‌های جانکاه محبان گذارده شود.

دفتر مرکزی