ستاد هماهنگی فعایتهای مهدوی

سالروز شهادت سپهبد سلیمانی

1399/10/13

السَّلاَمُ عَلَى مَهْدِيِّ الْأُمَمِ وَ جَامِعِ الْكَلِم

 «سردار سلیمانی، محبوب قلب‌ها» 

        ✍️  امروز سالروز شهادت سردار دلها، شهید حاج قاسم سلیمانی (ره) است، سرداری که با شهادت خویش، همگان را منقلب نمود و حتی آن‌ها که ظاهر و زندگی متفاوتی داشتند نیز، در برابر این مرد الهی، تواضع نمودند! 

چنانچه تشییع میلیونی پیکر این شهید بزرگوار، شاهدی آشکار بر این مدعا بود!

❓اما به‌راستی، چه رازی در وجود این بنده‌ی خدا نهفته بود که این‌گونه منجر به «انقلاب عظیم قلب‌ها» شد؟

✅ شهید سلیمانی نمونه‌ای کامل از تربیت‌شدگان مکتب امام خمینی (ره) و دوران هشت سال دفاع مقدس است که تمام وجودش سرشار از عشق الهی و وجود مقدس اهل‌بیت عصمت و طهارت (ع) بود! 

او آنچه را که آموخته بود، فقط برای رضای خداوند در عرصه عمل، مُتبلور می‌نمود! لذا اولین و مهمترین رمز ماندگاری او در قلب‌ها را باید «اخلاص در عمل» دانست! 

او تمامی اعمالش را در نهایت اخلاص، انجام می‌داد و از تظاهر و دوگانگیِ رفتار، به دور بود، لذا خداوند به‌واسطه‌ی همین اخلاص، او را محبوب قلوب قرار داد! چنانچه امیرالمؤمنین (ع) می‌فرمایند: «مَن اَصلَح ما بَینَه وَ بَینَ اللَّه، اَصلَحَ اللَّهُ ما بَینَه وَ بَینَ النّاس»: «هر که رابطه میان خود و خدا را نیکو سازد، خداوند نیز، رابطه او را با مردم نیکو می‌سازد» (حکمت ٨٩ نهج‌البلاغه) 

✅ «ولایت مداری» راز دیگر محبوبیت حاج قاسم در دلها است، او این خصلت را از وجود مقدس حضرت زهرا (س) الگوگیری کرده و دفاع و تبعیت مطلق از ولایت را واجب می‌دانست! 

او اعتقاد داشت که دفاع از دین و مکتب، تنها با دفاع از ولایت فقیه و ولیِّ زمان، امكان پذیر است و اگر می‌خواهیم اسلام عزیز را حفظ نمائيم، باید گوش به فرمان مقام عظمای ولایت باشیم! لذا حاج قاسم، همواره خود را سرباز ولایت می دانست و در این راه از هیچ كوششی، حتی اهدای جان خود دریغ نمی‌كرد و در پایان نیز وصیت نمود که روی سنگ مزارش بنویسند، «سرباز ولایت». 

سردار سپهبد پاسدار حاج قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس ایران که در شجاعت از نوادر روزگار بود و تمامی قُلدران و تروریست‌های دنیا به شدت از او وحشت داشتند! چون در مقابل ولیّ زمان قرار می‌گرفت، همچون سربازی بی ادعا، آرام و مطیع محض مقام ولایت بود، او در برابر رهبر معظم انقلاب با حجب و حیای فراوان، همواره سر به زیر می‌انداخت و چشم در چشم فرمانده خود نمی دوخت و هنگامی که در مراسمات رسمی به حضور رهبر معظم می‌رسید، علاوه بر احترام نظامی، دست به سینه می‌گذاشت تا ارادت و اطاعت پذیری مطلق خود را به اثبات رساند!  

دفتر مرکزی