ستاد هماهنگی فعایتهای مهدوی

روحانیون با تبلیغ آموزه‌های مهدوی همیار جمکران باشند

1395/09/21

به گزارش روابط عمومی مرکز تخصصی مهدویت به نقل از خبرگزاری حوزه، حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی کلباسی شب گذشته در همایش «عهد جانان» که با حضور بیش از ۲ هزار طلبه و دانشجو در شبستان امام علی(علیه السلام) مسجد مقدس جمکران و با همکاری معاونت تبلیغ حوزه علمیه استان قم برگزار شد، با بیان اینکه حوزه علمیه شیعی باید با دیگر حوزه‌های علمیه تفاوت‌های مشخصی داشته باشد، اظهار کرد: روحانیت شیعه باید با معرفت‌افزایی و سخنگویی برای دنیا به دنبال هدایت جامعه بشری باشد.

وی با تاکید بر اینکه مهدویت تفکر پیش‌رونده قرآن و عترت است، اضافه کرد: توجه و پرداختن به سیره اولیای الهی در گذشته برای ساختن آینده و تبعیت از امام عصر(عج) است.

مدیر مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم از سربازی امام عصر(عج) به عنوان ویژگی‌های آشکار حوزه‌های علمیه شیعی نام برد و تصریح کرد:‌ روحانیون باید برای رسیدن به این جایگاه تلاش کنند و در این مسیر نسبت به انجام وظایف خود بی‌تفاوت نباشند.

وی با اشاره به اینکه مسجد مقدس جمکران ارتباط مطلوبی با حوزه‌های علمیه دارد، عنوان کرد: روحانیون باید با اهتمام نسبت به تبلیغ آموزه‌های مهدویت همیار مسجد مقدس جمکران باشند تا مورد عنایت امام عصر(عج) قرار گیرند.

حجت الاسلام و المسلمین کلباسی خاطرنشان کرد:‌ بر اساس سخنان رهبر انقلاب اسلامی حوزه‌های علمیه باید با استفاده از بال‌های علم و تبلیغ شرایط حاکمیت فرهنگ مهدویت در جهان و ظهور حضرت ولیعصر(عج) را فراهم کنند.

دبیر ستاد هماهنگی فعالیت‌های مهدوی به برخی از ظرفیت‌های موجود در حوزه‌های علمیه اشاره کرد و ادامه داد: روحانیون در تحقق اهداف مورد نظر جامعه اسلامی نقش موثری دارند که نباید نسبت به نقش خود بی‌توجه باشند.

دفتر مرکزی