ستاد هماهنگی فعایتهای مهدوی

چاپ دوم کتاب«سفر به ایرانشهر» منتشر شد

1395/09/21

به گزارش روابط عمومی مرکز تخصصی مهدویت، سید احمد زرهانی در گفت وگویی با اعلام این خبر تصریح کرد: ساعت 5 روز چهارشنبه 11 خردادماه سال 1379، جلسه ای تشکیل شده بود تا براساس رهنمود جناب آقای حاج شیخ محسن قرائتی پیرامون معرفی شخصیت حضرت حجت بن الحسن(عج) به جامعه و جوانان از طریق فرهنگی و هنری چاره اندیشی شود.
وی افزود: به غیر از اینجانب، آقای فومنی حائری، مهدی نوید ادهم و حجج اسلام سید جواد بهشتی و سید علی اکبر ابوترابی فرد و آقای صبور هم حضور داشتند و بنده چند راه کار فرهنگی را با جمع در میان گذاشتم و بعد هم غزلی را که تازه سروده بودم، خواندم.
معاون دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: وقتی شعر به اتمام رسید، مرحوم حجت الاسلام سید علی اکبر ابوترابی پرسیدند «شعر از خودتان است؟ گفتم: بله. سرش را تکان داد. حدس زدم چیزی در ذهنش تداعی شده است. وقتی نوبت اظهار نظر به ایشان رسید، دیدگاه های خود را بیان کرد و آن گاه ظاهراَ با اشاره به غزلی که بنده قرائت کردم، خاطره ای را نقل کرد که همگان را تکان داد».
وی بیان داشت: همان خاطره خمیرمایه اصلی داستان کتاب «سفر به ایرانشهر» است و من آن خاطره را با رعایت ادبیات داستانی و روش داستان نویسی بازسازی کرده ام که در قالب یک قصه کوتاه به پویندگان طریق معرفت تقدیم شده است.
زرهانی گفت: گزارشی از این خاطره به یاد ماندنی را هم دوست فاضل و متعهد آقای مهدی نویدادهم به رشته تحریر درآورده است که در پایان این کتاب درج شده است.
وی گفت: متاسفانه درست یک روز بعد از جلسه مذکور، آقای سید علی اکبر ابوترابی که سال ها در زندان های رژیم بعثی طعم تلخ اسارت را چشیده بود، در اثر سانحه تصادف در جاده سبزوار دار فانی را وداع گفت.
مولف کتاب «سفر به ایرانشهر» اضافه کرد: روز بعد، من از شدت تأثر بعد از یک رویای کوتاه قصیده ای به یاد او و در شأن امام زمان(عج) سرودم که آن را به ارواح مطهر سید علی اکبر ابوترابی و پدر ایشان حضرت آیت الله ابوترابی که در اولین دوره مجلس شورای اسلامی توفیق همکاری با ایشان را داشته ام، تقدیم کردم که متن آن غزل و قصیده در پایان کتاب«سفر به ایرانشهر» درج شده است.
گفتنی است چاپ دوم کتاب «سفر به ایرانشهر» در 40 صفحه به قیمت 2000 تومان از سوی انتشارات بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) منتشر شده است.
علاقه مندان جهت تهیه این کتاب می توانند به نشانی قم، خیابان شهدا، کوچه آمار، بن بست شهید علیان، مراجعه و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 37841130 با پیش شماره 025 تماس حاصل کنند.

 

دفتر مرکزی