ستاد هماهنگی فعایتهای مهدوی

انتظار مكمل تكلیف درست است نه جایگزین تكلیف

1396/09/11

حجت‌الاسلام و المسلمین اعرافی در مراسم تجدید بیعت ۲۵۰۰ نفر از طلاب در مسجد مقدس جمكران، گفت: اندیشه مهدویت ریشه در تاریخ دارد و جز لاینفك همه ادیان است. انتظار مكمل تكلیف درست است نه انتظار به جای تكلیف.

به گزارش روابط عمومی مركز تخصصی مهدویت به نقل از روابط عمومی مسجد مقدس جمكران، حجت الاسلام والمسلمین اعرافی در مراسم تجدید بیعت طلاب حوزه های علمیه با امام زمان(علیه السلام) بیان اینكه طلاب به‌عنوان سربازان امام زمان(عجل الله تعالی فرجه) وظیفه سنگینی بر عهده دارند، اظهار كرد: طلاب از همه ایران و بیش از ۱۰۰ كشور به شوق معارف اسلامی و میثاق با امام عصر(عجل الله تعالی فرجه) در قم حضور دارند.

وی با اشاره به انحرافات برخی جریان‌ها در مسئله مهدویت و تلاش دشمنان در این زمینه گفت: به‌بركت انقلاب اسلامی مهدویت از انحرافات مصون مانده و برای ادامه این مسیر نقش حوزویان بی‌بدیل است.

مدیر حوزه های علمیه به انحرافات فكری حاكمان برخی كشورهای اسلامی اشاره كرد و افزود: برخی حاكمان نادان نمی‌توانند اسلام ناب را تحمل كنند؛ چرا كه اگر مهدویت راستین به میدان بیاید بساط آن‌ها جمع خواهد شد.

حجت الاسلام و المسلمین اعرافی با بیان اینكه دشمنان اسلام در پی تجزیه جهان اسلام بودند، گفت: به بركت حضور مدافعان حرم نقشه دشمنان برای فروپاشی جهان اسلام و قدرت گرفتن رژیم صهیونیستی باطل شد.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر كشور ادعاهای دروغین نیابت خاصه، تعیین تاریخ ظهور و تفسیر غلط از انتظار كه نمونه آن در تفكر انجمن حجتیه قابل مشاهده است را از جمله برداشت‌های انحرافی در مسئله مهدویت خواند و گفت: انتظار مكمل تكلیف درست است نه انتظار به جای تكلیف.

وی حضور پرشور طلاب و دانشجویان در این مراسم را نشان دهنده عظمت و پیشرفت اندیشه مهدویت خواند و خاطرنشان كرد: امروز به‌بركت انقلاب‌اسلامی مهدویت به سمت خلوص می‌رود و دشمنان آرزوی ایجاد انحراف در این مسیر را به‌گور می برند.

دفتر مرکزی