ستاد هماهنگی فعایتهای مهدوی

ضرورت حفاظت از مسائل مهم عرصه مهدويت/كارهاي انجام نشده در زمينه مهدويت فراوان است

1396/08/24بير ستاد هماهنگي فعاليت‌هاي مهدوي گفت: كارهاي انجام نشده در زمينه مهدويت فراوان است و مسائل مهمي در عرصه مهدويت وجود دارد كه اگر از آنها حفاظت و صيانت نشود مخاطرات سنگيني به دنبال دارد.

به گزارش روابط عمومی مركز تخصصی مهدویت به نقل از فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی كلباسی ظهر امروز در دیدار آیت‌الله علوی گرگانی با اشاره به اعضای ستاد هماهنگی فعالیت‌های مهدوی اظهار كرد: دفتر تبلیغات اسلامی، مسجد جمكران، مركز تخصصی مهدویت، صدا و سیما، اداره‌كل فرهنگ و ارشاد اسلامی، مؤسسه آینده روشن، جامعة المصطفی العالمیه و سازمان تبلیغات و نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاها از جمله اعضای این ستاد هستند.

وی خاطرنشان كرد: همه مؤسسات یا مراكزی كه در بحث تبلیغی و رسانه‌ای مهدویت یا در تحقیق و آموزش نقش دارند، در این ستاد عضو هستند البته حوزه نیز مهمترین ركن مسئله مهدویت است.

رئیس مركز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم با بیان اینكه این مجموعه برای ایجاد هماهنگی و مذاكرات تشكیل شده تا از مسئله مهدویت صیانت شود گفت: این مجموعه تاكنون فعالیت‌هایی داشته كه مهمترین آنها بحث دهه مهدویت از پنجم تا 15 شعبان بوده و در تعطیلی هشتم ربیع الاول سالروز شهادت امام حسن عسكری(ع) و آغاز امامت حضرت ولی عصر(عج) نقش داشته است.

وی فضاسازی مسئله مهدویت و مبارزه با انحرافات را از دیگر اقدامات ذكر كرد و افزود: در این اواخر احمد الحسن فرزندی و نیابت امام عصر(عج) را مدعی شد و فعالیت‌هایی داشت.

كلباسی ادامه داد: آگاه كردن طلاب، ارائه آموزش‌ها و برطرف كردن شبهات از جمله فعالیت‌ها انجام شده است البته كارهای انجام نشده فراوان است و مسائل مهمی در عرصه مهدویت وجود دارد كه اگر از آنها حفاظت و صیانت نشود، مخاطرات سنگینی به دنبال دارد.

وی با اشاره به هدف ستاد هماهنگی فعالیت‌های مهدوی گفت:‌ ستاد این هدف را دنبال می‌كند كه با تكیه بر مبانی قرآنی، روایی و بحث‌های اجتهادی مهدویت، آموزش‌ها و پژوهش‌ها بتواند بستر تبلیغ صحیح و جلوگیری از آسیب‌ها و انحرافات را به وجود آورد.

دبیر ستاد هماهنگی فعالیت‌های مهدوی خاطرنشان كرد: این ستاد به مناسبت ایامی كه منسوب به حضرت بقیة الله(عج) است فعالیت‌هایی دارد و برخی اوقات مبلغان را اعزام می‌كند و برخی اوقات فعالیت‌هایی تبلیغی رسانه‌ای از طریق شبكه‌های مجازی در دستور كار دارد.

 

دفتر مرکزی