ستاد هماهنگی فعایتهای مهدوی

دیدار اعضای ستاد هماهنگی فعالیت های مهدوی با آیت الله علوی گرگانی/ استفاده از فرصت‌ها در تبليغ مهدويت

1396/08/24

به گزارش روابط عمومی مركز تخصصی مهدویت به نقل از فارس، آیت‌الله سیدمحمد علوی گرگانی در دیدار جمعی از اعضای ستاد هماهنگی فعالیت‌های مهدوی اظهار كرد: امام صادق(ع) در روایتی فرمودند انسان در هر زمانی مقتضیات را در نظر می‌گیرد؛ برخی اوقات مقتضیات اجازه نمی‌دهد انسان پیش برود و برخی اوقات مناسبت‌هایی شكل می‌گیرد كه با آن مناسبت‌ها انسان می‌تواند مطالب را در قالب الفاظ، هدایت و ارشاد به جامعه برساند.

وی خاطرنشان كرد: باید زمینه‌ها و فرصت‌ها بررسی شود و در هر بخشی فرصت مناسب پیدا كرد اجازه ایجاد خلأ ندهد بنابراین لازم است در زمینه تبلیغ وجود مبارك امام زمان(عج) فرصت‌ها را پیدا كنید.

این مرجع تقلید با بیان اینكه بخشی از تبلیغ عام و بخشی دیگر خاص است گفت: مرحله عام تبلیغ شامل تبلیغات در اقصی نقاط دنیا است  و در بخش تبلیغ خاص افرادی در این بخش آماده‌سازی می‌شوند تا در مسئله تبلیغ فن ورود را بیاموزند.

وی عنوان كرد: گوینده در تبلیغ باید نحوه ورود و خروج را بداند و با كیفیت ورود و خروج آشنا باشد بنابراین برگزاری جلسات خصوصی در این زمینه ضروری است تا افراد دارای صدا، كلام و سخنوری زیبا آموزش داده شوند و بتوانند درباره حضرت بقیة الله(عج) سخنرانی كرده و جامعه را از این مطلب سیراب كنند.

آیت‌الله علوی گرگانی ادامه داد: اگر چنین برنامه‌ای وجود دارد باید تقویت شود؛ باید در نظر داشت هر شیء در عالم وجود به برطرف كردن مانع و وجود مقتضیات نیاز دارد بنابراین بررسی اینكه در زمینه مهدویت كدام قوی‌تر است از ملزومات است.

وی عنوان كرد: اگر وجود مقتضی قوی باشد، مانع در بخش ضعیف قرار می گیرد و اگر وجود مانع قوی‌تر باشد كار مشكل می‌شود و مقتضیات زمان از بین می‌رود. باید در نظر داشت اكنون مقداری وجود مانع بالاتر است.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به بخشی از مشكلات كنونی گفت: نباید كسی كه در حوزه بوده و از روحانیت، فضلا و اهل علم محسوب می‌شود به گروهی ملحق شود كه مبدأ و مقصد آنها مشخص نیست.

وی یادآور شد: باید تصمیماتی اتخاذ شود تا وجود امام زمان(عج) بهتر در جامعه معرفی شوند و مقتضیات زمان افزایش پیدا كند و موانع برطرف شود و به این صورت انتظار حضرت بقیه الله(عج) برآورده می‌شود.

دفتر مرکزی