ستاد هماهنگی فعایتهای مهدوی

برگزاری مصاحبه داوطلبان دوره سطح سوم مرکز تخصصی مهدویت/ اعلام نتایج نهایی تمام استان ها تا آخر مردادماه

1396/04/15

قائم مقام مدیر مركز تخصصی مهدویت با اشاره به برگزاری مصاحبه داوطلبان دوره سطح سوم مركز تخصصی مهدویت گفت: نتایج نهایی تمام استان ها تا آخر مردادماه اعلام می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد هماهنگی فعالیت های مهدوی به نقل از روابط عمومی مركز تخصصی مهدویت، حجت الاسلام والمسلمین مصلحی در گفت وگویی در خصوص برگزاری آزمون پذیرش مركز تخصصی مهدویت تصریح كرد: بحمدالله این مركز در قم، همدان، اهواز، تهران و یزد نسبت به اعلام فراخوان پذیرش اقدام نمود كه حدود 100 نفر نسبت به ثبت نام اقدام كردند.
وی افزود: برهمین اساس از افرادی كه حائز امتیاز بالاتری در آزمون كتبی بودند، جهت مصاحبه دعوت بعمل آمد و در استان همدان به لحاظ اینكه ترم آن ها بعد از ماه رمضان و زودتر از استان های دیگرمان شروع می شد، مصاحبه و اعلام نتایج، زودتر صورت پذیرفت.
قائم مقام مدیر مركز تخصصی مهدویت ادامه داد: در استان قم نیز به جهت اینكه بسیاری از طلاب محترم، در ماه مبارك رمضان برای امر تبلیغ اعزام می شدند، مصاحبه بعد از ماه مبارك و از روز یازدهم تیرماه آغاز و تا روز چهاردهم تیرماه ادامه داشت.
حجت الاسلام والمسلمین مصلحی خاطرنشان كرد: از مجموع افراد ثبت نام شده جهت پذیرش در قم، 43 نفر جهت شركت در مصاحبه دعوت شدند كه عده ای به دلیل قبول شدن در مراكز دیگر و یا مشكلات دیگر انصراف دادند.
وی با بیان اینكه نتایج نهایی قم را بناداریم تا اوایل مردادماه اعلام كنیم خاطرنشان كرد: برای پذیرش در یزد نیز روز بیست و پنجم تیرماه، اساتیدی از قم برای انجام مصاحبه در این استان حاضر می شوند و در اهواز نیز به لحاظ شرایط جوی و مشكلاتی كه آنجا وجود دارد، مصاحبه انجام نشده و بنا داریم تا نیمه مردادماه این مصاحبه ها صورت پذیرد.
قائم مقام مدیر مركز تخصصی مهدویت خاطرنشان كرد: نهایتاَ كلیه نتایج تا آخر مردادماه از طریق سایت مركز و یا تماس با پذیرفته شدگان اعلام می شود زیرا درس ها از 11 شهریور ماه شروع می گردد و ما یك اردویی 2 روزه قبل از شروع درس ها برای كسانیكه پذیرفته شوند خواهیم داشت.
وی با بیان اینكه در مصاحبه ها 5 نكته مهم مطرح می شود گفت قابلیت ها و اندوخته های علمی افراد از نظر قرآنی، فقه و اصول، كلام و ادبیات، اطلاعات عمومی، تاریخی و سیاسی افراد در مصاحبه ها ملاحظه می شود.
حجت الاسلام والمسلمین مصلحی بیان داشت: قدرت و شیوه بیان و سرعت انتقال و فهم مصاحبه شوندگان از دیگر نكاتی است كه در مصاحبه ها لحاظ می گردد.
وی خاطرنشان كرد: "ویژگی های برجسته" محور سوم مصاحبه ها است و بحث های عقلی، سوابق تدرسی و تعلیمی، آشنایی با زبان های خارجی و موارد دیگری از جمله انگیزه انتخاب مباحث مهدویت، بحث توانایی جسمی و روحی آن ها از دیگر مواردی است كه مدنظر قرار می گیرد.
قائم مقام مدیر مركز تخصصی مهدویت خاطرنشان كرد: یكسری اولویت هایی برای ما وجود دارد كه بحث اتمام پایه دهم یا شركت در درس خارج، نوشتن پایان نامه سطح 3، فارغ التحصیلی در رشته كلام و سطح 2 سایر تخصصی ها از جمله این اولویت ها هستند و امتیاز خاص در مصاحبه دارند.
وی گفت: اولویت منطقه و گذراندن دوره های تربیت مربی مهدویت ازجمله دیگر مواردی است كه هر كدام ضرایب خاص خود را در مصاحبه ها و اعلام نتایج دارد.
حجت الاسلام والمسلمین مصلحی بیان داشت: در مصاحبه ها از هر فرد، چهار كارشناس مصاحبه می كنند كه نظرات كارشناسان جمع بندی شده و نتایج براساس آن اعلام می شود.