ستاد هماهنگی فعایتهای مهدوی

آمادگی مجتمع یاوران حضرت مهدی جهت برگزاری دوره های معارف مهدوی

1396/04/01


رحیمی با اشاره به فعالیت های مجتمع یاوران حضرت مهدی(عج) در راستای اشاعه، تعمیق و معرفت افزایی مهدوی از آمادگی این مجتمع جهت برگزاری دوره های معارف مهدوی خبرداد.

به گزارش روابط عمومی مركز تخصصی مهدویت، علیرضا رحیمی مدیر مجتمع فرهنگی یاوران حضرت مهدی(عج) در گفت‌وگویی، با اشاره به ظرفیت های زیاد این مجتمع در امور دینی و فرهنگی اظهار داشت: بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) در سال 1379 با موافقت رهبر معظم انقلاب با پیشنهاد حجت‌الاسلام‌والمسلمین محسن قرائتی و همكاری برخی از شخصیت‌های علمی و فرهنگی تأسیس شد.

وی با اشاره به زمینه تأسیس مجتمع یاوران حضرت مهدی(عج) ادامه داد: این بنیاد در سال 1386 مجتمع فرهنگی آموزشی یاوران حضرت مهدی(عج) را در جوار مسجد مقدس جمكران راه‌اندازی كرد؛ این مجتمع آماده پذیرایی و ارایه خدمات رفاهی و نیز ارتقای سطح معرفتی میهمانان از طریق برگزاری برنامه‌های و كلاس‌های آموزش معارف مهدویت می‌باشد.

مدیر مجتمع فرهنگی یاوران حضرت مهدی(عج) ادامه داد: این مكان ظرفیت برگزاری همایش ها را در سالن های 550 و 350 نفره و رستوران 750 نفره دارد، همچنین در جنب مجتمع باغ پرندگان، نمایشگاه اندیشه نجات مهدویت، پارك و آلاچیق در فضای بسیار زیبا و گلكاری شده قرار دارد؛ از دیگر امكانات مجتمع می توان به استودیوی ضبط صدا و تدوین فیلم و ادیت كردن آنها اشاره كرد.

وی به امكانات دیگر مجتمع یاوران حضرت مهدی(عج) اشاره كرد و عنوان داشت: ورزشگاه سر پوشیده والیبال و هندبال و فوتسال، 90 سوئیت با ظرفیت 900 تخت، 13 سوئیت ویژه، 13 كلاس بزرگ تا ظرفیت هركلاس 100 نفر، نمازخانه 400 نفره،كتابخانه قفسه باز با شش هزار جلد، نمایشگاه دائمی كتاب از دیگر امكانات رفاهی است كه در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد؛ آشپزخانه مجتمع نیز ظرفیت پخت همزمان تا هفت هزار نفر با تمام امكانات امروزی را دارا است.

رحیمی با تأكید بر اینكه شناخت امام در عصر غیبت مهمترین وظیفه شیعیان به شمار می آید، گفت: این مجتمع در راستای اشاعه، تعمیق و معرفت افزایی مهدوی برنامه های آموزشی و فرهنگی متنوعی را برای میهمانان و مخاطبان برگزار كرده است كه از این میان كارگاه های امام شناسی، ادله عقلی و اثبات وجود امام زمان(عج)، حضرت مهدی(عج)در قرآن و روایات، انتظار در فرهنگ شیعه و وظایف منتظران و علل و فلسفه غیبت مهمترین كلاس ها به شمار می رود.

وی ادامه داد: از دیگر برنامه های مجتمع می توان به تهیه و اهداء بسته فرهنگی ویژه، حلقه های معرفت و نشست های علمی، جنگ مهدوی با برنامه های متنوع، برنامه های متنوع مهدوی، مسابقات فرهنگی، جلسات نیایش، ختم قرآن، ختم صلوات و پاسخ گویی به سؤالات و شبهات مهدوی اشاره كرد.

مدیر مجتمع فرهنگی یاوران حضرت مهدی(عج) خاطرنشان كرد: با توجه به همكاری اساتید مجرب مراكز تخصصی حوزه علمیه قم و اساتید محترم دانشگاه، مجتمع آمادگی برگزاری دوره های بصیرت، عفاف و حجاب، جنگ نرم، حكومت مهدوی، ولایت فقیه، طرح ولایت، صالحین، و آموزش دوره تفسیر و غیره و همچنین دوره های آموزشی سازمان ها و نهادها و آموزش های ضمن خدمت را دارا است.

گفتنی است، مجتمع فرهنگي آموزشی ياوران حضرت مهدي(عج) در شهر مقدس قم، جنب مسجد مقدس جمكران، در ابتدای بلوار انتظار قرار دارد.

دفتر مرکزی