ستاد هماهنگی فعایتهای مهدوی

مهدویت، از موضوعاتی است كه باید به آن بیشتر پرداخته شود

1396/03/29

یكی از مراجع تقلید با بیان اینكه مهدویت، از موضوعاتی است كه باید به آن بیشتر پرداخته شود گفت: دانشنامه شعر مهدوی اثری بسیار فاخر است و امیدواریم در آینده شاهد تهیه و تدوین دانشنامه برای تمام ائمه معصومین(علیهم‌السلام) باشیم.

 

به گزارش روابط عمومی مركز تخصصی مهدویت به نقل از مركز خبر حوزه، آیت‌الله لطف الله صافی گلپایگانی در دیدار حجت الاسلام والمسلمین جمشیدی، مدیرحوزه های علمیه خواهران، ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت علی(ع)، از تدوین دانشنامه 29 جلدی شعر مهدوی توسط حوزه خواهران ابراز خرسندی كرد و گفت: دانشنامه شعر مهدوی اثری بسیار فاخر است و امیدواریم در آینده شاهد تهیه و تدوین دانشنامه برای تمام ائمه معصومین(علیهم‌السلام) باشیم.

وی با بیان این‌كه مهدویت، از موضوعاتی است كه باید به آن بیشتر پرداخته شود، از تمامی دست اندركاران این اثر فاخر در حوزه‌های علمیه خواهران تشكر و قدردانی كرد.

در ابتدای این دیدار، حجت‌الاسلام والمسلمین جمشیدی با اشاره به تدوین و تهیه دانشنامه 29 جلدی شعر مهدوی توسط حوزه‌های علمیه خواهران گفت: در این دانشنامه 5 هزار و 300 دیوان، 6 هزار و 530 مجموعه شعر و نیز 312 تذكره و زندگینامه شعرا مورد بررسی قرار گرفته و در مجموع 12 هزار شعر از هزار و 957 شاعر آورده شده است.

وی افزود: نوع تحقیق این مجموعه كتابخانه ای است و از منابع معتبر مجموعه‌هایی چون كتاب خانه آستان قدس رضوی، كتابخانه ملی، كتابخانه مجلس شورای اسلامی و كتابخانه مرحوم آیت الله العظمی مرعشی نجفی(ره) بهره گیری شده است.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران ادامه داد: در این دانشنامه 25 نوع نمایه مانند نمایه آیات، احادیث، اوصاف حضرت مهدی(عج) در ستایش‌های شاعران، ادیان و فرق، اسماء الحسنی، اشخاص، اصطلاحات فلسفی، دینی و عرفانی و همچنین نمایه موضوعی، كشف‌الابیات و كشف القوافی وجود دارد.

 

دفتر مرکزی