ستاد هماهنگی فعایتهای مهدوی

جستارهای معارف مهدوی ویژه ماه مبارك رمضان منتشر شد

1396/03/08

معاون تبلیغ و ارتباطات مركز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم از انتشار سومین جلد از جستارهای حدیث انتظار با موضوع معارف مهدوی ویژه ماه مبارك رمضان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی مركز تخصصی مهدویت، حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا نصوري مازندراني در گفت وگویی تصریح كرد: هنگامي كه برنامه‌هاي پيامبران آسماني از آدم تا خاتم، به عنوان پاك ترين انسان‌ها كه در سراسر عمر جز درستي، راستي و خيرخواهي چيزي از آنان مشاهده نشده را بررسي مي‌كنيم، در مي‌يابيم كه دعوت به تزكيه نفس، تحصيل اخلاق الهي و تشويق به خداگونه شدن پس از دعوت به توحيد، در سر خط اين برنامه‌ها و جزو اصلي‌ترين آموزه‌هاي آنان قرار دارد.
وی افزود: درحقيقت توجه به حقايق معنوي گوهر بي‌مانند اديان الهي است و در دين مبين اسلام بهار تزكيه نفس «ماه مبارك رمضان» است.
معاون تبلیغ و ارتباطات مركز تخصصی مهدویت ادامه داد: ماه رمضان، فرصت كسب همه خوبي‌ها است و در اين ماه مي‌توان قله‌هاي رفيع معنويت، كمال و تقوا را فتح نمود.
وی بیان داشت: روزه‌دار، دستاوردهاي عظيمي را از اين ماه به دست آورده و به نورانيت روحي رسيده و خود را از رذايل حيواني پاك ساخته و از گناهان پرهيز نموده است.
حجت الاسلام والمسلمین نصوري مازندراني افزود: معاونت تبليغ و ارتباطات مركز تخصصي مهدويت اهتمام ويژه به ماه مبارك رمضان را نياز حياتي و فوري باورمندان به آموزه سترگ مهدويت مي‌داند و در اين راستا، يكي از مجموعه كتاب‌هاي«حديث انتظار» را به پيوندهاي دو سويه مهدويت و رمضان اختصاص داده و به علاقه‌مندان ارائه كرده است.
وی اظهارداشت: این كتاب كوششي در ارائه بيان فرصت‌هاي تبليغي در اين‌باره است و گامي هرچند اندك كه اميد است مقبول افتد.
معاون تبلیغ و ارتباطات مركز تخصصی مهدویت خاطرنشان كرد: اين معاونت معتقد است همزمان و در كنار تلاش‌هاي فرهنگي جمعي يا انفرادي، بايد به نقد و تحليل تبليغ در عرصه آموزه مهدويت اهتمام ورزيد.
وی بیان داشت: اگر اقشار فرهيخته، فعال و مؤثر جامعه، تدبير و تلاش مسئولان و متصديان را براي كاستن از فاصله وضع موجود با اهداف و آرمان‌ها مطالبه نكنند و آن را به صورت يك مطالبه عام و مستمر، در جامعه نگسترانند؛ هيچ‌گاه اين فاصله نمي‌تواند به سرعت كاهش يابد.
حجت الاسلام والمسلمین نصوري مازندراني تصریح كرد: آنچه در اين مجموعه آمده، همه سخن اين معاونت در اين زمينه نيست؛ موضوعات تحليلي ديگري نيز در اين زمينه مد نظر ما بود كه فرصت فراخ‌تري را مي‌طلبد؛ باشد كه در آينده‌اي نه چندان دور، اين اميد نيز برآورده شود.
وی گفت: این كتاب حاصل تلاش علمي فضلاي ارجمند و بزرگوار در مركز تخصصي مهدويت مي‌باشد و از حجج اسلام و اساتيد بزرگوار آقايان محمدرضا فؤاديان، محمد يوسفيان، محمود اباذري، حجت حيدري‌چراتي، هادي حسين‌پور، حسن ملايي، مدير محترم مركز حجت الاسلام و المسلمين كلباسي و شوراي انتشارات حجت الاسلام مهدي يوسفيان، حجت الاسلام علي مصلحي و احمد مسعوديان كمال تشكر و امتنان را داريم و از پيگيري مجدانه معاونت تبليغ حجت الاسلام مسيبي و حيدر علي كه براي آماده سازي اين اثر ما را ياري كرده‌اند سپاسگزارم.
معاون تبلیغ و ارتباطات مركز تخصصی مهدویت خاطرنشان كرد: به هر روي كتاب مورد نظر اين نويد را به مخاطبان پرسش‌گر خود مي‌دهد كه عرصه تحقيق و تبليغ در حوزه پر قدر رمضان و آموزه مهدويت، همچنان به همت بلند محققان اميني چشم دوخته است كه در بازنمايي اين روند، صادقانه مي‌كوشند.

دفتر مرکزی