ستاد هماهنگی فعایتهای مهدوی

شیعیان منتظر عزت مند هستند

1396/03/08

مسوول دبیرخانه مركز تخصصی مهدویت گفت: باید همه بدانیم و بفهمیم كه لطف و عنایت امام زمان همیشه شامل جامعه شیعه و منتظر در اقصای عالم است و به همین جهت خطر عمده و ویرانگری ما را تهدید نمی كند و اگر هم تهدید و چالشی باشد، از ناحیه خود ماست.
به گزارش روابط عمومی مركز تخصصی مهدویت، حجت الاسلام والمسلمین كارگر در گفت وگویی تصریح كرد: بر اساس ادله فراوان ،امام مهدی همان منجی موعود و مصلح مورد نظر ادیان است و برنامه اش نجات و هدایت همه جهانیان است.
وی افزود: اما این نكته ثابت است كه اصلی ترین و مهم ترین اصحاب و انصار او در زمان ظهور و یاران فدایی اش در مصاف با دشمنان، شیعیان دوازده امامی است ولاغیر.
مسوول دبیرخانه مطالعات راهبردی مهدویت مركز تخصصی مهدویت ادامه داد: این شیعیان هستند كه با فرهنگ انتظار واقعی زندگی می كنند و در عصر غیبت ، نام و یاد او را زنده نگه می دارند و برای آمدنش لحظه شماری می كنند.
وی بیان داشت:این نكته به ما می فهماند كه عزت و شكوه شیعیان چه قبل از ظهور و چه بعد از آن ، مورد عنایت خاص آن حضرت است، یعنی ركن محوری اقدامات و برنامه های امام زمان در دوران ظهور و كانون توجهات و عنایات ایشان در عصر غیبت ، حفظ كرامت ، عزت ، استقامت ، استقلال ، و هویت جامعه شیعی و معتقدان به ولایت مهدوی است.
حجت الاسلام والمسلمین كارگر اضافه كرد: متاسفانه شیعیان در طول تاریخ با محدودیت ها ، رنج ها و آزارها ، كشتارها ، تبعیض ها ، سخت گیری ها ، دشمنی ها و تحقیرهای فراوانی رو به رو بوده اند و به جهت كم بودن تعدادشان در كشورهای مختلف ، هر آن احتمال از بین رفتن و نابودی شان می رفت، اما با این حال شیعه هیچ وقت عزت و كرامت و شكوه و عظمت خود را از دست نداد و اگر در برهه هایی از تاریخ دچار ضعف و شكست و تلخكامی شده اند ،عمدتا به جهت تفرقه و نفاق و وادادگی و خیانت های داخلی و از جانب برخی از شیعیان فاسد و فاجر بوده است.
وی اظهارداشت: در واقع دشمنان و ولایت ستیزان نتوانستند خلل و خطر جدی علیه ایشان به وجود آورند و عمده مشكلات و چالش های فرا روی جوامع شیعی از ناحیه افراد واداده و نفاق پیشه و دنیازده بوده است.
مسوول دبیرخانه مطالعات راهبردی مهدویت مركز تخصصی مهدویت گفت: بدترین دوران علیه شیعیان زمانی بود كه یا دشمنان جاهل و ناصبی در حكومت بودند و یا مدعیان شیعه گری كه اهل فسق و فجور و اشرافی گری و لا قیدی و بی بند و باری در راس حكومت ها قرار می گرفتند. با این حال اكثریت جامعه شیعی ، به لطف و عنایت امام زمان توانستند در طول این سده های ملالت بار ، هویت و صلابت و انسجام خود را حفظ كنند و از گردنه های دشواری عبور كنند.
وی بیان داشت: باید همه بدانیم و بفهمیم كه لطف و عنایت امام زمان همیشه شامل جامعه شیعه و منتظر در اقصای عالم است و به همین جهت خطر عمده و ویرانگری ما را تهدید نمی كند و اگر هم تهدید و چالشی باشد، از ناحیه خود ماست.
حجت الاسلام والمسلمین كارگر افزود: به همین جهت منتظران واقعی ، هر كدام باید به اندازه ده مرد جنگی نیرو و قدرت و روحیه داشتند باشند و هر یك در برابر ده دشمن داخلی و خارجی بایستند و حریف فرهنگی و سیاسی اش باشند.
وی خاطرنشان كرد: عزت و صلابت از آن یاران واقعی امام زمان و انصار و همراهان واقعی نایب امام زمان است. " و لله العزه و لرسوله و للمومنین و لكن المنافقین لا یعلمون" ؛ عزت ویژه خدا و رسول و اهل ایمان است ولی منافقان از این معنا آگاه نیستند.

دفتر مرکزی