ستاد هماهنگی فعایتهای مهدوی

اعزام اساتید مهدویت به 9 کشور جهان در آستانه نیمه شعبان

1396/02/19

مسئول دبیرخانه ستاد هماهنگی فعالیتهای مهدوی اعلام کرد: نیمه شعبان امسال مبلغان مهدویت به 9 کشور جهان اعزام میشوند.

حجتالاسلام محمد اسدی مسئول دبیرخانه ستاد هماهنگی فعالیتهای مهدوی در گفتوگویی تصریح کرد: مجموعهها و نهادهای مهدوی با همکاری مجمع جهانی اهل بیت(ع) اقدام به اعزام مبلغانی به 9 کشور جهان به مناسبت فرارسیدن نیمه شعبان و ولادت حضرت مهدی(عچ) خواهند کرد.

وی با اشاره به تهی بودن معرفت مردم بسیاری از نقاط جهان نسبت به مهدویت و ضعیف بودن آن ها در این زمینه افزود: در چند سال اخیر مجموعههای ضد مهدوی بیشتری مانند مدعیان دروغین و ... تشکیل شده و این امر انجام فعالیتهای گسترده در عرصه بینالملل را ضروری ساخته است.

مسئول دبیرخانه ستاد هماهنگی فعالیتهای مهدوی اضافه کرد: برهمین اساس ستاد هماهنگی فعالیتهای مهدوی تلاش کرد تا در برنامههای مهدوی بخش بینالملل یک ساماندهی انجام دهد که این کار با همکاری مجمع جهانی اهل بیت،جامعةالمصطفی (ص)، مراکز رایزنی و با همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی فضایی را ایجاد کرد تا از بسترموجود بتوان بهترین استفاده و بهرهوری را داشت.

وی  اظهار داشت: هندوستان، سریلانکا، روسیه، آذربایجان، گرجستان، ترکیه، فیلیپین، پاکستان و اکراین، 9 کشوری هستند که قرار است اساتیدی مانند حجج اسلام والمسلمین پورسیدآقایی، محمدرضا نصوری، محمدمهدی حائری پور و ... به آنجا اعزام شوند.

قائممقام معاون پژوهش مرکز تخصصی مهدویت با بیان اینکه اعزام مبلغان مهدوی گاهی اوقات بصورت فصلی و یا در مناسبت هایی غیر از ایام شعبان نیز صورت می پذیرد گفت: اعزام مبلغان مهدوی به سایر کشورها از 3-4 سال پیش به طور رسمی آغاز شده و البته قالب این اعزامها در آستانه نیمه شعبان صورت میگیرد.

وی ادامه داد: از اساتید اعزامی در برگزاری همایش ها، نشست ها، سخنرانی ها، کارگاه های آموزشی، برپایی مراسم جشن بامحوریت موضوع امام زمان (عج) و مباحث مهدویت استفاده خواهد شد.

وی با اشاره به اعزام مبلغان مهدوی به سایر کشورها از سوی مؤسسه آینده روشن و مجمع جهانی اهل بیت(ع) در گذشته خاطرنشان کرد: بعد از تشکیل ستاد هماهنگی فعالیت های مهدوی یکی از کارهایی که در این خصوص انجام شد، تشکیل کارگروه بینالملل متشکل از مجموعههایی که در فضای بینالمللی کار میکنند اعم از مجموعههای دولتی و حاکمیتی یا مردمی می باشد.

دفتر مرکزی