ستاد هماهنگی فعایتهای مهدوی

ورود افراد غیرمتخصص به حوزه مهدویت انحراف آفرین است

1395/11/12

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد هماهنگی فعالیت های مهدوی، حجت الاسلام حسین حجامی در هفتمین همایش سراسری هیئات مذهبی كشور در قم اظهارداشت: متاسفانه مساله ای كه امروز در بخش های مختلف با آن دست به گریبان هستیم حضور افراد نامتخصص در عرصه های تخصصی است.

وی از ورود افراد غیر متخصص در حوزه مهدویت یاد كرد و افزود: فعالیت این افراد آسیبی برای جامعه اسلامی است چرا كه سبب مطرح كردن نظرات غیر تخصصی و در نتیجه ایجاد انحراف در جامعه اسلامی می‌شود.

حجت الاسلام حجامی با بیان اینكه درك نادرست از مفاهیم سبب گسترش انحرافات می‌شود، ادامه داد: ترویج آموزه‌های صحیح دینی جامعه را به سمت پیشرفت هدایت می‌كند اما در نقطه مقابل نیز آموزه‌های غیردینی سبب عقب‌ماندگی می‌شود.

وی با اشاره به اینكه افزایش آگاهی‌های عمومی یكی از راهكارهای مقابله با جریان‌های انحرافی است، اظهارداشت:‌ باید مهدویت واقعی را شناخته و در راستای ترویج این فرهنگ در جوامع مختلف اسلامی تلاش كنیم چراكه اعتقاد به مهدویت زمینه‌ساز یك جامعه متعالی است چرا كه مردم این جامعه با نگاه به آرمان‌ها مسیر زندگی خود را با شتاب مطلوبی دنبال می‌كنند.

حجت‌الاسلام حجامی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به گسترش جریان‌های انحرافی در كشورهای مختلف اسلامی گفت: این جریان‌ها از منابع مشخصی تامین مالی و تغذیه فكری می‌شوند تا انحراف آموزه‌های دینی اصیل را رقم بزنند.

وی با تاكید بر اینكه جریان‌های انحرافی با طرح شبهات مختلف به دنبال در حاشیه قرار دادن مهدویت هستند، افزود: اندیشه‌های مهدویت یكی از اندیشه‌های مترقی است كه برای شرایط كنونی و آینده بشریت برنامه مشخصی دارد.

دفتر مرکزی