ستاد هماهنگی فعایتهای مهدوی

مروری بر كتاب شرح دعای سلامتی امام زمان(عج)

1395/10/29

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد هماهنگی فعالیت های مهدوی به نقل از روابط عمومی مركز تخصصی مهدویت، در بخشی از مقدمه این كتاب آمده است: دعا كردن راهی است برای آن كه امام عصر(عج) را یاد كنیم و با آن عزیز ارتباط روحی و معنوی بگیریم.
این ارتباط ثمرات بسیاری برای رشد و كمال روحی ما دارد و دعا كردن برای امام، نوعی عرض ارادت و محبت به اوست و قطعاَ از سوی آن امام كریم، بی پاسخ نخواهد ماند و ایشان، دعا كننده را مورد لطف و عنایت خاص خود قرار خواهد داد.
دعای كردن برای امام، یعنی آن وجود عزیز را بر بسیاری از موجودات و پدیده ها مقدم دانستن و وجود و نقش او را مدنظر قرار دادن و این موضوع سبب بیشتر شدن محبت آن بزرگوار در دل ها و جان ها می گردد.
چه زیباست كه بهترین حالات خودمان را به بهترین فرد اختصاص دهیم! دعا، بهترین حالت انسان است و باید به امام زمان(عج)، بهترین مخلوق خداوند متعال، اختصاص یابد.
در این میان، دعای سلامتی آن حضرت، جایگاه والایی دارد و علما و محدثان بزرگ شیعه، از قرن های گذشته تاكنون، این دعای شریف را در متون اولیه و كتب معتبر، به مناسبت اعمال شب بیست و سوم ماه مبارك رمضان ثبت و ضبط كرده اند.
از جمله علمایی كه به ذكر این دعا پرداخته اند می توان به ثقه الاسلام محمد بن یعقوب اسحاق كلینی در كتاب ارزشمند الكافی، شیخ الطائفه محمد بن حسن طوسی در دو كتاب ارزشمند تهذیب الاحكام و مصباح المتهجد و سلام المتعبد، محمد بن جعفر مشهدی حائری در كتاب ارزشمند المزار الكبیر، علی بن طاووس حلی در دو كتاب الاقبال بالاعمال الحسنه فیما یعمل مره فی السنه و فلاح السائل، شیخ تقی الدین ابراهیم كفعمی در جنه الامان الواقعیه و جنه الایمان الباقیه(مشهور به مصباح) والبلدالامین و شیخ جلیل، حسن بن سلیمان حلی در كتاب مختصر بصائر الدرجات اشاره كرد.
مولف كتاب شرح دعای سلامتی امام زمان(عج) كه به بررسی مقدمه دعا و شرح عبارات دعا نیز می پردازد، حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی می باشد و به كوشش حسن سِلم آبادی تهیه و توسط انتشارات بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) منتشر شده است.
چاپ اول كتاب شرح دعای سلامتی امام زمان(عج) در 10000جلد به قیمت 3000تومان منتشر شده است.
علاقه مندان جهت تهیه كتاب در قم می توانند به نشانی خیابان شهدا، كوچه آمار، بن بست شهید علیان، پلاك 26 و در تهران به نشانی خیابان انقلاب، خیابان قدس، خیابان ایتالیا پلاك 98 مراجعه كنند.

دفتر مرکزی