ستاد هماهنگی فعایتهای مهدوی

اعلام نتایج آزمون سطح چهار مركز تخصصی مهدویت/ آغاز مصاحبه از روز نوزدهم دی ماه

1395/10/18

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد هماهنگی فعالیت های مهدوی به نقل از روابط عمومی مركز تخصصی مهدویت، حجت الاسلام محمد مهدی یاوری تصریح كرد: بعد از آنكه مجوز ثبت نام و پذیرش سطح چهارم در مركز تخصصی مهدویت گرفته شده و از سوی مراكز تخصصی حوزه به ما ابلاغ شد، روز بیست و ششم مهرماه ثبت نام آغاز گردید.
وی افزود: این فراخوان تا 15 آبان به دو صورت حضوری و اینترنتی ادامه داشت كه در این مدت 64 نفر نسبت به ثبت نام برای دوره اول سطح چهارم مهدویت در مركز تخصصی مهدویت اقدام كردند.
مسوول تحصیلات تكمیلی مركز تخصصی مهدویت ادامه داد: برهمین اساس در نیمه دوم سال تحصیلی جاری (96-95)،برای 49 نفر از ثبت نام كنندگان، كارت ورود به آزمون صادر گردید و مابقی یا شرایط نداشتند و یا انصراف دادند.
وی بیان داشت: از این تعداد 2نفر قبل از آزمون انصراف داده و 2 نفر نیز برای دریافت كارت آزمون مراجعه نكردند و آزمون با حضور 40 نفر در تاریخ دوم و سوم دی ماه برگزار شد.
حجت الاسلام یاوری خاطرنشان كرد: در این آزمون كه به صورت سوالات تشریحی بود، 18 سوال مطرح گردید كه پاسخ های گرفته شده هر سوال را 2نفر از مصححین امتیاز دادند و با توجه به نتایج آزمون در هیئت علمی تصویب شد كه به میزان دو برابر ظرفیت پذیرش كه 8نفر است یعنی 16 نفر به مصاحبه دعوت شوند.
وی با اشاره به اعلام نتایج بر روی سایت مركز تخصصی مهدویت از تاریخ 13 دی ماه گفت: مصاحبه از افراد دعوت شده از روز یكشنبه 19 دی ماه تا روز پنج شنبه 23 دی ماه صورت خواهد پذیرفت و پذیرفته شدگان برای نیم سال دوم سال تحصیلی جاری شروع دوره می شوند.
مسوول تحصیلات تكمیلی مركز تخصصی مهدویت با بیان اینكه محورهای مصاحبه از منابع تفسیر، حدیث، مهدویت، كلام، فقه و اصول خواهد بود خاطرنشان كرد: نتایج مصاحبه ها نهایتاَ تا یك هفته مانده به شروع دوره، بصورت تلفنی به داوطلبان اطلاع داده می شود.

دفتر مرکزی