ستاد هماهنگی فعایتهای مهدوی

نشست تبیین «سوژه های تبلیغ مهدوی» برگزار شد/ «امام مهدی(عج) در قرآن» یكی از مهم ترین سوژه های تبلیغ مهدوی

1395/10/18

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد هماهنگی فعالیت های مهدوی به نقل از  روابط عمومی مركز تخصصی مهدویت، حجت الاسلام والمسلمین اباذری در این نشست كه در مركز تخصصی مهدویت برگزار شد، با بیان اینكه دشمن با سلاح شبهه به میدان آمده است تصریح كرد: باید مباحث مطرح شده پیرامون مهدویت به گونه ای مطرح شود كه مقابل شبهات بایستیم.
وی افزود: در ارائه مباحث عقلی باید عمیق ببینیم و تاكید ائمه(ع) بر عمق بخشی است.
استاد مركز تخصصی مهدویت ادامه داد: امروز در تبلیغ با مخاطبانی روبرو هستیم كه شاید همه چیز را زیر سوال ببرند و برهمین اساس باید تیزبینی و روش مندی داشته باشیم و ورودمان به مباحث علمی باشد تا آسیب نبینیم.
وی با بیان اینكه پایه و اساس خیلی از مباحث مهدویت، علت غیبت است بیان داشت: باید عالمانه و فقیهانه به تبیین علت غیبت بپردازیم.
حجت الاسلام اباذری بحث امام مهدی(عج) در قرآن را یكی از جذاب ترین و مفیدترین مباحث مهدویت برشمرد و گفت: ظرفیت موضوع مهدویت در شاخه های مختلف فوق العاده است اما ورود و خروج به مباحث باید عالمانه باشد.
وی با بیان اینكه از موضوعی به نام انسان و خودشناسی غفلت كرده ایم خاطرنشان كرد: هم در مباحث فرهنگی انقلاب اسلامی و هم در مباحث مهدویت نباید از «عرفنی نفسك» غلفت داشته باشیم زیرا ضربه خواهیم خورد.

دفتر مرکزی